Makaleler

Tv24 Orad PowerWall ile Yayında

24 TV, yeni stüdyolarını sıfırdan inşa ederken, bu yeni oluşumun ana fikri stüdyoların her santimetrekaresinden yararlanmak ve mümkün olduğunca geniş bir yaşam ortamı yaratmaktı. 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut’un vizyonu ile oluşturulan bu yeni stüdyolar, Türkiye’nin en büyük dijital stüdyosu olmak üzere tasarlandı ve kurumsal yayın grafik çözümü olarak sektörün tartışılmaz 1 numarası olan Orad Powerwall seçildi.
Tek bir sistem üzerinde 16 video çıkışı ve 16 video girişi imkanı sunan yeni teknolojisini, sektörde lider konumdaki grafik motorunun güçlü grafik yetenekleri ile birleştiren Orad Powerwall sistemi sayesinde 24 TV’nin tüm estetik ve yaratıcı talepleri karşılanmış oldu.

 

 

Görsel Genel Koordinatör Sertaç Geğin proje ile ilgili deneyimlerini şu sözlerle tanımlıyor.”Gerek kullanım kolaylığı gerekse güçlü arabirimleri ile Orad, bize yeni stüdyomuzda etkileyici bir görüntü sağlamamız için en doğru seçim olduğunu kanıtladı. Orad sistemleri ile grafik anlamında yaratıcı dokunuşları dinamik veriler ile birleştirip ekrana verebilmeyi başardık.”
Yüksek çözünürlüklü videolar, gerçek zamanlı hava durumu, finans ve her köşesinde akan dinamik veri destekli haber sunumu ile yeni stüdyolar 7/24 çalışan bir News Hub’a dönüştürülmüş oldu.
24 TV’nin bağlı olduğu Star Medya Grubu Teknik Koordinatörü Erdal Yayla: “Açıkçası işe başlarken çoklu ekran tabanlı bir stüdyo kurmak konusunda teknik olarak bazı kuşkularımız yok değildi. Ancak Orad kurumsal grafik çözümleri bize teknik sınırlamalardan kurtulup yaratıcı ekibimizin en iyi set tasarımına odaklanmalarını sağladı. Diğer bir önemli nokta da minimum donanım ile böylesi bir çoklu platformu destekleyebilmek bize ayrıca bakım ve işletme giderlerinde ciddi bir avantaj da sağlamış oldu.”

Scroll to Top