Media Alliance

Media-Alliance 2005'te televizyon yayıncılığı ve medya endüstrisi konusunda tecrübeli bir grup mühendis tarafından kuruldu.Bu grup MediaXplorer üzerinde çalışıyordu, Media-Alliance amiral gemisi ürününü aktif olarak 1991 yılından bu yana Media Asset Management (MAM) sisteminin geliştirilmesinde kullandı ve MAM yayın sektöründe kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama konusunda rakipsiz bir yazılımdı.

"MAM is our corporate DNA!"

MediaXplorer ilk kez 1994 yılında piyasaya sürüldü. Dünya çapındaki televizyonlarda kritik yayın durumları için, günlük kullanımda stabil ve güvenilir mevcut 4.0 versiyonu başta olmak üzere sürekli geliştirilip rafine edilmiştir.

Media-Alliance yazılım geliştirme konusunda lider, çoklu platform ve çoklu format dosya tabanlı iş akışları ile dijital medya yönetimi konusunda yayaıncılara tam destek vermektedir. Haberler, spor, program yapımcılığı ve arşivleme bölümleri için Media-Alliance ürün hattı tüm prodüksiyon ve medya yönetimi görevlerini, MediaXplorer merkezi sistemi ile tam anlamıyla yönetebilir.

 

 

Media-Alliance, çözümleri modern dosya tabanlı sistemlerin iş akışı yönetimi gereksinimlerin tümünü kapsar. Herhangi bant, disk ve kartuş formatında veya canlı  kaydedilen içeriği sisteme ingest eder.Capture edilen dosya tabanlı içerik de ingest sistemden yüklenebilir.
MediaXplorer, QC, program düzenlemeri, sansürleme, depolama yönetimi, arşivleme ve Lineer Playout veya dosya için hazır transcoding, içerik yaratma ve çizelgeleme dahil tüm içerik yönetimi süreçlerinin tümü için bir çözüm sunar.
IPTV,web ve mobil platformlar, uçtan ucu dağıtım yeteneği gibi özelliklerinni yanısıra, tüm haber üretimi işakışı ile entegre bir Haber Playoutu için Newsroom bilgisayar sistemi de sunmaktadır.

Media-Alliance dünya çapında faaliyet göstermekte ve yüzlerce kullanıcısı ile birlikte 20 ülkede kullanılmaktadır :Gruppo Espresso, Telelombardia, Sige - Italy, Expert TV, VGTRK - Russia; VOX Africa - UK, Astro - Malaysia; StarHub - Singapore, KBS - South Korea, TrueVision - Thailand, TVB - Hong Kong, Intigral – UAE ve daha fazlası..

Media-Alliance mühendisleri bugün birçok televizyon istasyonunda kullanılmakta olan çok sayıda yenilikçi yazılım teknolojileri ile yayıncılığın ilerlemesine katkıda bulunmuşlardır :

1995-Algılama ve sahne değişim analizi.Video kalitesi onayı.
1996-Dünya çapında ilk kez dijital kasetlerde kısmi geri yükleme.
1999-Piyasada ilk web tabanlı MAM
2002-İlk vekil format olarak MPEG4 uygulama
2005-İlk herhangi bir dil desteği ile tam özelleştirilmiş metadata MAM
2007-İlk masaüstünde 2D/3D animasyon CG önizleme destekli haber merkezi
2008-'Görüntü örneği sorgulamanın' ilk uygulaması
2009-Prometeo:Piyasanın ilk arşiv yöneticisini desteklemek için DiskArchive ALTO-100
2010-VTR ve canlı yemleri sınırsız sayıda destekleyici birinci TCP-IP Ingest sistemi.
2010-İlk olarak ingest ederken dosya tabanlı canlı ve gerçek zamanlı kalite kontrol
2010-Piyasada İlk usb 3.0 destekleyen video sunucu.
2011-'Örnekle ses sorgulama' için ilk MAM semantik motoru
2012-Borneo bulutu
Medya-Alliance Profesyonel Medya üretim ve yönetim dijital sistemlerin kullanımından kaynaklanan belirli sorunları çözmek için karmaşık araçlar geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Media-Alliance 2008 yılı sınunda Uzman TV ve RUS HD Newsroom gelişiminde rol oynayarak, IBC2009 ödüllerinde inovasyon kategorisinde yaratıcılığını gururla kanıtlamıştır.

Scroll to Top