Supermicro

1993 yılında San Jose California (Silikon Vadisi) da kurulmuş olan Supermicro; Ana Bilgisayar, Depolama Sistemleri ve İş İstasyonları için İşlemci, Sabit Disk ve Ram dışında tüm parçalarını kendi tasarlayan, dizayn eden ve üretimini gerçekleştiren uluslararası bir teknoloji firmasıdır. Dünya çapında yaklaşık 1000 çalışana sahiptir.

* Supermicro dünyada, genel olarak, üretici firmalara donanımsal altyapı sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir. Bu sebepten dolayı dünya üzerindeki birçok önde gelen markanın içerisinde Supermicro alt yapısı görülebilmektedir.

* Dengeli çalışma düzeyinin ve verimliliğinin yüksek olması, arıza oranının düşük olması, hava koşullarına dayanıklılığı başlıca tercih edilme nedenlerindendir.

* Parça bazında tedarik edilebilmesi butik sistem tasarımlarına da olanak sağlar.

Başlıca referanları arasında CERN, Google, Yahoo sayılabilir.
 

 

SUPER WORKSTATIONS

* Supermicro Super İş İstasyonları, 7gün 24 saat boyunca, sunucu sınıfı performans,  verimlilik, genişleyebilme imkanı ve dayanıklılık sağlar. Supermicro video film düzenleme, resim işleme, 3D modelleme ve dönüştürme, mühendislik tasarımları , sistematik uygulamalar vb. daha pek çok alanda tower sistem bazında en geniş çeşitliliği sunar . Buna ek olarak, zengin multimedya özellikleri, dijital eğlence ve oyun uygulamaları için mükemmeldir.

* Yüksek kapasiteli ram desteği ile hem CPU hem GPU çözümleri sunar.

* Çok sessiz ve yüksek verimlilik ile çalışan soğutucu ve güç kaynağına sahiptir. 

TWIN  ÇÖZÜMLER

* Supermicro sektördeki  ilk 1U çift işlemcili Node Sunucu dizaynını gerçekleştidi.

* 2U luk bir kasa içerisine her biri çift işlemcili 2 yada 4 Node server sağlar

* Her bir 1U luk Node server için 6 adete kadar hot-plug 3.5" HDD

* Toplam 12x3.5" HDD, * Tümleşik  IPMI 2.0 + KVM ayrılmış LAN ile

* Hot-plug, kablosuz Xeon® DP node (2U Twin2® and 2U Twin)

* 12 yuva içerisinde 192 GB a kadar ECC DDR3 RAM desteği

* QDR veya DDR bağlantı seçeneği, Yedekli Gold seviye güç kaynağı

* Yüksek verimlilikli  server anakart VRMs (90%+) ve soğutucu alt sistem dizaynı 

MicroCloud

Supermicro  MicroCloud modüler sunucu sistemleri 23’’ derinliğinde ve 3U yüksekliğinde bir kasa içerisinde çalışan 8 modüler server sağlar. Bu kablosuz, Hot plug server node ları birbirinden bağımsız olarak yönetilir.

Her bir node da Intel Xeon E3-1200 serisi işlemci, 32 GB a kadar DDR3 ECC 1333 MHz ram desteği, 1 adet low profile kart takmak için  8x PCI-E 2.0 genişleme yuvası ve 2 adet 3.5’’ SATA 3.0 disk yuvası sağlar.

1620 W lık Platinium seviye ile tüm kasayı besleyen doğa dostu  güç kaynağı 

SUPERMICRO DOĞA DOSTU DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

* Supermicro Depolama ürünleri tarafında çok geniş bir ürün yelpazesi ile hız kapasite ve yüksek verimliliği bir arada sağlar.

* 2U,3U ve 4U kasalar içerisinde çok yüksek kapasiteli depolama, UP,DP ve MP işlemci desteği, %93 güç verimliliği, yedekli güç kaynağı , yedekli soğutma, çalışma sırasında çıkarılıp takılabilen parçaları bir arada sunar. 

* Ayrı olarak tedarik edilebilen kasa ve anakart seçenekleri ile ihtiyaca yönelik üretim yapılabilir.

* 42U luk bir Rack kabinet içerisine  genişleme üniteleri  (JBOD) ile 720 adet disk sığdırılabilir. ( 1,4 Pbyte )

ÇEVRE LİDERLİK

Enerji tasarruflu bilgisayar üretiminde lider olan Supermicro, önemli bir üyesi ve CSCI APEC Bölge Başkanı olarak İklim Kurtarıcıları Bilişim Girişimi'ni (CSCI) destekler. CSCI hedefi 2010 yılına kadar bilgisayarın güç tüketiminde% 50 azalma elde etmek amacı ile, geliştirme, dağıtım ve bilgisayar verimliliğini artırabilir akıllı teknolojilerin benimsenmesini teşvik etmektir. 

Scroll to Top